reklama reklama

Výzkum a vývoj biomechanických aktivních stélek, obuvi a posilovací šestinohá židle

 

Výzkum a vývoj. 
 

 

Firma Hanák se intenzivně věnuje zvyšování užitné hodnoty obuvi nápravou nejčastějších poruch nohy (plochá noha příčně, či podélně a zmírňováním negativních projevů dalších poruch jako je, vybočená noha, vbočená noha, vyklenutá noha, „koňská noha“, hákovitá noha) a poruch prstů (vybočení prstů, drápkovitý a kladívkový prst). Výsledkem je široká nabídka nové kolekce obuvi pro volný čas, pro sport i do společnosti pro ženy, muže i děti, nabídka, která současně splňuje náročná kritéria ortopedické obuvi. (Nový článek: Patent na boty, který léčí a
Biomechanická obuv, výsledek spolupráce, který léčí.


V současnosti vyvinula společnost Boty J Hanák R. s.r.o., ve spolupráci s Ústavem antropologie přírodovědecké fakulty a laboratoří biomotoriky fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity, unikátní technologii „biomechanické obuvi“ a „biomechanické stélky“. Jejich účinnost umocňuje kombinace řady ortopedických a biomechanických prvků stimulujících přirozenou schopnost nohy optimalizovat stav klenby a prstů. Pozitivní účinky nové technologie se projevují eliminací celé řady vad nohy. Nejzásadnější inovativní prvky jsou v oblasti nártu, kde je vložen pásek pružné usně, dále v oblasti paty, kde jsou vloženy dva pružné pásky umožňující změny postavení kosti patní a spolu s vyměkčením pod patní kostí tvoří velmi efektivní stimul pro iniciaci správného postavení patní kosti a podélné klenby. Dalším prvkem je prohlubeň pod palcovým kloubem, která má za následek rovnoměrnější zapojování všech prstů při chůzi a tedy i stimulaci svalů a vazů tvořících příčnou klenbu.


Při vývoji nové kolekce biomechanické obuvi vycházeli ze základních principů odvíjení kroku a rozložení plantárního tlaku při chůzi. Pohyby se provádějí pomocí různých svalových skupin prostřednictvím kloubů. Nejdůležitějším je kloub mezi hlezenní kostí a holenní. Pohyby nohy v tomto kloubu se podle svého směru dělí na dorsalflex (napnutí), plantarflex (ohýbání), supinaci (přiblížení směrem dovnitř) a pronaci (pohyb směrem ven).


Pohybem nohy se zajišťuje jednak přizpůsobení se povrchu během stání a chůze (mobile adapter), jednak zvedání a udržení těla – rigidní páka (rigid lever). V takzvané poloze mobile adapter jsou klouby nohy otevřené a uvolněné, noha je v pronaci a flexibilní. Následnou supinací se uzavře kloub, svaly nohy se napnou, noha se fixuje a přes Achillovu šlachu se uskuteční zvedání. To je funkce rigid lever.


Číst dál:

 

Špatná funkce nohy v běžné obuvi s pevným nártem bez biomechanické aktivní stélky:

 

 

 

Správná funkce nohy v biomechanické obuvi s biomechanickou aktivní stélkou:

 

 

 

 

 

 

POSILOVACÍ ŠESTINOHÁ ŽIDLE  (chráněna patentem) a CVIČÍCÍ OBUV

 

Při pravidelném cvičení na této židli se posilují a zpevňují svaly lýtek, stehen, třísla, svaly hýžďové, zádové, krční, břišní i bránice. Cvičením dochází k okysličení a prokrvení svalstva, zvýšení aktivity lymfatického i cévního systému. Positivní působení pocítí i pacienti s onemocněním dýchacích cest včetně kuřáků, dojde k posílení imunitního systému a zkrátí se doba rekonvalescence po nemoci.


Návod na cvičení:

Posilovací židli si postavte směrem ke stěně v takové vzdálenosti, abyste při usednutí na ni a zvednutí pravé dolní končetiny měli pokrčenou nohu v koleni opřenou chodidlem o stěnu. Levá noha leží na podlaze. Pohodlně se opřete o opěradlo židle, nadechněte se a nohu s výdechem pomalu z pokrčení narovnávejte a váhu na chodidle přenášejte od palce přes plosku k patě. Ucítíte zpevnění svalů lýtka, stehna, hýždě, zad až po krční páteř. Nepospíchejte a toto cvičení opakujte asi 20x. Poté nohy vyměňte a toto cvičení proveďte stejným způsobem i s druhou nohou. Celé cvičení potrvá pouze 2 minuty!


Cvičení na posilovací šestinohé židli doporučujeme všem osobám se sedavým zaměstnaním, kteří trpí nedostakem pohybu i starším lidem s omezením pohybu. Cvičení na židli je vhodné i pro imobilní osoby upoutané na invalidním vozíku, kteří mohou cvičit za asistence fyzioterapeuta či rodinného příslušníka.


Zpočátku doporučujeme cvičení na posílení svalů provádět pouze 1 minutu vsedě na židli (asi 20x) každou dolní končetinu. Nepřežeňte to, ať nedojde k namožení svalů! Po 3 týdnech můžete postupně prodlužovat cvičení z 1 minuty až na 5 minut.

 

Důležité upozornění!

Cvičení je nutné provádět v otevřené biomechanické obuvi J HANÁK R®, nebo ve cvičící obuvi, aby palec pracoval jako páka a aktivoval svaly nártu a šlachy chodidla oboustranně až ke kolenu, tím dochází ke zpevnění svalstva kolene, stehna í svalu hýžďového.

 

                   

cena posilovací židle 2.500,- Kč        cena cvičící obuvi 420,- Kč               cvičení na posilovací židli

 

Objednat a osobně vyzvednout posilovací židli i obuv si můžete na prodejně v Holešově nebo
ve firmě Boty J Hanák R s.r.o.

 

Dle individuálních potřeb zákazníka je možné vyrobit židli s opěrkami napevno i vysouvací,
popř. lze upravit pro cvičení polohovací 
postel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boty k prodeji

24.05.2011

Poradenství, objednávky a prodej na poliklinice v Holešově

Prodejna je otevřena každý pátek od 09.00 - 16.00 h.

 

 

Aktuální nabídku obuvi na skladě najdete zde 
Zboží zasíláme Českou poštou na dobírku.

Objednat: email stelkyhanak@seznam.cz
mobil: 604907853

 

 

více

Aktuality

23.03.2022

Zkvalitnění technologie výroby, nové vlastnosti biomechanické aktivní stélky.

více

20.09.2021

Přednáška "Chodidlo jako základ stavby jménem člověk"

zde

více

28.03.2020

Co můžete udělat pro své zdraví

více

06.01.2018

Obuv na spaní! Deník Blesk informuje o dalším vynálezu Josefa Hanáka

více

24.11.2012

Mimořádná nabídka - Shiatsu masáž reflexních zón nohou japonským přístrojem MARUTAKA!

více

Anketa