reklama reklama

Výzkum a vývoj biomechanických aktivních stélek, obuvi a posilovací šestinohá židle

 

Výzkum a vývoj. 
 

 

Firma Hanák se intenzivně věnuje zvyšování užitné hodnoty obuvi nápravou nejčastějších poruch nohy (plochá noha příčně, či podélně a zmírňováním negativních projevů dalších poruch jako je, vybočená noha, vbočená noha, vyklenutá noha, „koňská noha“, hákovitá noha) a poruch prstů (vybočení prstů, drápkovitý a kladívkový prst). Výsledkem je široká nabídka nové kolekce obuvi pro volný čas, pro sport i do společnosti pro ženy, muže i děti, nabídka, která současně splňuje náročná kritéria ortopedické obuvi. (Nový článek: Patent na boty, který léčí a
Biomechanická obuv, výsledek spolupráce, který léčí.


V současnosti vyvinula společnost Boty J Hanák R. s.r.o., ve spolupráci s Ústavem antropologie přírodovědecké fakulty a laboratoří biomotoriky fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity, unikátní technologii „biomechanické obuvi“ a „biomechanické stélky“. Jejich účinnost umocňuje kombinace řady ortopedických a biomechanických prvků stimulujících přirozenou schopnost nohy optimalizovat stav klenby a prstů. Pozitivní účinky nové technologie se projevují eliminací celé řady vad nohy. Nejzásadnější inovativní prvky jsou v oblasti nártu, kde je vložen pásek pružné usně, dále v oblasti paty, kde jsou vloženy dva pružné pásky umožňující změny postavení kosti patní a spolu s vyměkčením pod patní kostí tvoří velmi efektivní stimul pro iniciaci správného postavení patní kosti a podélné klenby. Dalším prvkem je prohlubeň pod palcovým kloubem, která má za následek rovnoměrnější zapojování všech prstů při chůzi a tedy i stimulaci svalů a vazů tvořících příčnou klenbu.


Při vývoji nové kolekce biomechanické obuvi vycházeli ze základních principů odvíjení kroku a rozložení plantárního tlaku při chůzi. Pohyby se provádějí pomocí různých svalových skupin prostřednictvím kloubů. Nejdůležitějším je kloub mezi hlezenní kostí a holenní. Pohyby nohy v tomto kloubu se podle svého směru dělí na dorsalflex (napnutí), plantarflex (ohýbání), supinaci (přiblížení směrem dovnitř) a pronaci (pohyb směrem ven).


Pohybem nohy se zajišťuje jednak přizpůsobení se povrchu během stání a chůze (mobile adapter), jednak zvedání a udržení těla – rigidní páka (rigid lever). V takzvané poloze mobile adapter jsou klouby nohy otevřené a uvolněné, noha je v pronaci a flexibilní. Následnou supinací se uzavře kloub, svaly nohy se napnou, noha se fixuje a přes Achillovu šlachu se uskuteční zvedání. To je funkce rigid lever.


Číst dál:

 

Špatná funkce nohy v běžné obuvi s pevným nártem bez biomechanické aktivní stélky:

 

 

 

Správná funkce nohy v biomechanické obuvi s biomechanickou aktivní stélkou:

 

 

 

 

 

 

POSILOVACÍ ŠESTINOHÁ ŽIDLE  (chráněna patentem) a CVIČÍCÍ OBUV

 

Při pravidelném cvičení na této židli se posilují a zpevňují svaly lýtek, stehen, třísla, svaly hýžďové, zádové, krční, břišní i bránice. Cvičením dochází k okysličení a prokrvení svalstva, zvýšení aktivity lymfatického i cévního systému. Positivní působení pocítí i pacienti s onemocněním dýchacích cest včetně kuřáků, dojde k posílení imunitního systému a zkrátí se doba rekonvalescence po nemoci.


Návod na cvičení:

Posilovací židli si postavte směrem ke stěně v takové vzdálenosti, abyste při usednutí na ni a zvednutí pravé dolní končetiny měli pokrčenou nohu v koleni opřenou chodidlem o stěnu. Levá noha leží na podlaze. Pohodlně se opřete o opěradlo židle, nadechněte se a nohu s výdechem pomalu z pokrčení narovnávejte a váhu na chodidle přenášejte od palce přes plosku k patě. Ucítíte zpevnění svalů lýtka, stehna, hýždě, zad až po krční páteř. Nepospíchejte a toto cvičení opakujte asi 20x. Poté nohy vyměňte a toto cvičení proveďte stejným způsobem i s druhou nohou. Celé cvičení potrvá pouze 2 minuty!


Cvičení na posilovací šestinohé židli doporučujeme všem osobám se sedavým zaměstnaním, kteří trpí nedostakem pohybu i starším lidem s omezením pohybu. Cvičení na židli je vhodné i pro imobilní osoby upoutané na invalidním vozíku, kteří mohou cvičit za asistence fyzioterapeuta či rodinného příslušníka.


Zpočátku doporučujeme cvičení na posílení svalů provádět pouze 1 minutu vsedě na židli (asi 20x) každou dolní končetinu. Nepřežeňte to, ať nedojde k namožení svalů! Po 3 týdnech můžete postupně prodlužovat cvičení z 1 minuty až na 5 minut.

 

Důležité upozornění!

Cvičení je nutné provádět v otevřené biomechanické obuvi J HANÁK R®, nebo ve cvičící obuvi, aby palec pracoval jako páka a aktivoval svaly nártu a šlachy chodidla oboustranně až ke kolenu, tím dochází ke zpevnění svalstva kolene, stehna í svalu hýžďového.

 

                   

cena posilovací židle 2.500,- Kč        cena cvičící obuvi 420,- Kč               cvičení na posilovací židli

 

Objednat a osobně vyzvednout posilovací židli i obuv si můžete na prodejně v Holešově nebo
ve firmě Boty J Hanák R s.r.o.

 

Dle individuálních potřeb zákazníka je možné vyrobit židli s opěrkami napevno i vysouvací,
popř. lze upravit pro cvičení polohovací 
postel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boty k prodeji

24.05.2011

Poradenství, objednávky a prodej na poliklinice v Holešově

Prodejna je otevřena každý pátek od 09.00 - 15.00 h.

 

Na prodejně akceptujeme pouze platbu v hotovosti.
Platební karty nepřijímáme.

 


 

Aktuální nabídku obuvi na skladě najdete zde 
Zboží zasíláme Českou poštou na dobírku.

Objednat: email stelkyhanak@seznam.cz
mobil: 604907853 

 

 

více

Aktuality

20.09.2021

Přednáška s názvem "Chodidlo jako základ stavby jménem člověk"

video na YouTube zde

více

28.03.2020

Co můžete udělat pro své zdraví

více

24.11.2012

Mimořádná nabídka - Shiatsu masáž reflexních zón nohou japonským přístrojem MARUTAKA!

více

Anketa